Aşk Yolunda Adım Adım

Tavsiye31/08/2009


Geçen Haftalarda posta kutuma "Aşk yolunda Adım Adım" konulu bir mail geldi. İlk başta "Yine bir arkadaşlık sitesi. Nereden buluyorlar adresimi!" diye düşünsemde içeriğini okuyunca aslında bambaşka birşey olduğunu anladım. Aşk kelimesini o kadar aşındırmışız ki aklımıza ilk gelen gerçekten asıl manası olmuyor.

Hemen bahsedeyim.

Ceyda ve Emrah Altuntecim isimli bir çift var. Kendileri toplum gönüllüsü. Arama kurtarmadan, yapılan yardımlara kadar her türlü faaliyette gönüllü olarak görev alıyorlar. Sadece Türkiye`de de değil. Geçen senelerde Afrikada bile görev almışlar. Neyse...İşte bu çift sevgi ve umut gibi konulara dikkat çekmek üzere Yenikapı Mevlevihanesi`nden bir yürüyüş başlatmış.Yürüyüşün son durağı Konya Mevlana müzesiymiş.

30 Eylülde kutlanacak Mevlananın 802`nci doğum gününde Konya`da olmayı amaçladıkları bu yolculukta yaşayacakları herşeyi kitaplaştıracaklarmış.

Yolculuk esnasında 8 ilden geçilecekmiş ve 48 gün sürecekmiş yolculukları. Genç çift kutu içinde korunan 18 gül fidanını da yolculuğun sonunda Mevlana müzesine armağan edecekmiş. Niye 18 diye sorabilirsiniz. Emrah Altuntecim`in verdiği cevap, “Hz. Mevlana`nın Mesnevi isimli kitabında ilk 18 beyit Mevlana`nın kendisi tarafından yazılmış, geri kalan kısmı çelebi Hüsamettin`e söylediği menkıbelerden oluşuyor. Dolayısıyla 18 sayısı, Mevlevi kültürü ve Türk tasavvuf kültüründe önemli bir yere sahip` olmuş.

Gezmeyi seven (ama sadece seven. yapmaya fırsatı olmayan) ben kendilerine iyi yolculuklar diliyorum.

Fiziken olamasamda manevi olarak yolculuklarına katılıyorum.

Sayfalarını siyaret etmenizi öneririm.
http://www.askyolunda.com
Etiketler: