Bankadan Ücretsiz EFT Yapmak

Tavsiye19/06/2009


Bankaların internet şubelerinden yaptığınız eft,havale tarzı işlemler için genelde (bazı bankaları saymıyorum) işlem ücreti adı aldında para kesilmektedir. Fakat aynı bankanın Cep şubesinde kesinti yapılmadan o işlemler rahatlıkla yapılabiliyor (zaten düşen kontor ona denkgeliyor). Eee şimdi sırf 2 ytl kesilmesin diye wap özellikli telefon mu almak lazım. Hayır bu işlemi firefox`da yapacağınız bir kaç ayarlamayla çözebilirsiniz.

Temel mantık şu; banka sizin nasıl bir cihazdan (bilgisayardan mı, cep telefonundan mı) bağlantı kurduğunuzu User Agent denilen başlık bilgilerinden öğreniyor. Biz sadece firefox`un gönderdiği o bilgiyi değiştireceğiz.

öncelikle Aşağıdaki eklentileri kurun.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/62
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59

Birinci eklentimiz wmlbrowser;yani wap sayfalarını açmamızı sağlıcak.İkinci eklenti ise User Agent Switcher; yani bahsettiğim başlık bilgisi değiştirme eklentisi.

Eklentileri kurduktan sonra Araçlar bölümünden, User Agent Switcher eklentisinin Options bölümüne giriyorsunuz. Yine user agent sekmesinden yeni bir agent ekliyorsunuz.

# Description: iPhone
# User Agent: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU like Mac OS X; en)
# App Name: AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko)
# App Version: Version/3.0
# Platform: Mobile/1A542a Safari/419.Sonrasında yine options üzerinde UserAgent bölümüne girip iPhone ‘u seçiyoruz. Artık firefox gezilen her sayfaya iPhone`dan bağlantınıldığına dair bilgi gönderecek. Artık Cep şubelerini rahatlıkla (ücretsiz) kullanabilirsiniz.
Etiketler: , ,