Hastayım - Domuz Gribi Hk.

Genel09/12/2009


3 gündür hastalıkla uğraşıyorum.

1nci gün
Pazartesi günü berbat bir baş ağrısıyla uyandım. Gün boyu sürekli bir üşüme ve aşırı halsizlik vardı üzerimde. O Akşam eve gider gitmez yattım. 

2nci gün
Sabah kalktığımda baş ağrısı biraz azalmıştı. Fakat öksürük geldi bu sefer. öksürüğün ardından  boğaz ağrısı başladı. Yetmez gibi hapşırık eklendi gün içinde.Hanımın yaptığı sebzeli çorbayı içip erkenden uyudum yine. üşüme eskisi kadar olmasa biraz oldu. Günün sonun da boğazım berbat olmuştu. öksürürken boğazım acımaya başladı.

3ncü gün-Bugün
Burun akıntısı,öksürük ve hapşırma şiddetlenerek devam ediyor. Baş ağrısı ise sanki beynimde yumurta varmış gibi hissettiriyor. Ani hareketlerde beynim yerinden çıkacakmış gibi oluyor.  Geçer diyerek inat etsemde sanırım yatağa düşürecek bu gidişle. O değil eve gidince direk yatıyorum. Bulaşmasın diye çocuğu da öpmüyorum. Dün akşam onun da öksürdüğünü gördüm.

Bütün bu yaşadıklarımdan sonra domuz gribi hakkında bir araştırma yapayım dedim. Ve karşıma ntvmsnbc`nin güzel bir karşılaştırması çıktı. Sanırım (!) Hapşırma, burun akıntısı,öksürük ve hafiften de olsa baş ağrısından dolayı mevsimsel grip teşhisi koyabilirim kendim için.


Etiketler: