Saatsiz Zamanlar - Ahmet Çiçek

Tavsiye27/03/2013


Saatsiz ZamanlarBir köy romanı havasında başlayan Saatsiz Zamanlar, ilerleyen sayfalarında farklılaşan kurgusuyla metafizik boyutlara ulaşıyor. Ruh ve beden arasındaki çizginin detaylarını an be an hissettiren bu romanda zamanın avuçlarınızda eridiğini hissederken, kendinizi yeniden keşfetmenin heyecanını yaşayacaksınız. Saatsiz Zamanlar sadece kurgusu ile değil, son sayfasına dek tatmin olmayan merak duygusuyla, psikolojik ve felsefi tahlilleriyle, kendine özgü biçimiyle okuyucularını kendine hayran bırakan bir eser.

Saatsiz Zamanlar, Erzurum’un bir köyünde görev yapan genç bir öğretmenin sır dolu hikayesini anlatıyor. Hakikatin peşinde koşan, hayat ve ölüm arasında bir hikaye bu.  Romanı okurken zamanın hükmünü yitirdiği anlara şahit olacaksınız. Ahmet Çiçek bu romanında modern çağ insanının hayata dair algısını bir kez daha sorguluyor ve bu sorgulamayı doyumsuz bir edebi şölene çeviriyor…

Yazar Ahmet ÇİÇEK tarafından kaleme alınan Saatsiz Zamanlar adlı roman Mart 2013 itibariyle okurları ile buluşmanın heyecanını yaşıyor. Beyaz Kıvılcım şairi olarak tanınan ÇİÇEK, Saatsiz Zamanlar için şunları söyledi:

“Üç yıl öncesine kadar aslında farklı bir kurgu ile besleniyordum, fakat birden kararımı değiştirdim. İlk romanımı dünyam için değil, ahretim için yazmaya ikna oluverdim. Haddizatında zor bir karardı ama güzel bir niyetle yola çıktığım için Rabbim beni yalnız bırakmadı. Kalemimin mürekkebi kurumadan ilk cümleden son cümleye ulaştırdı çok şükür. Tıkandığım yerler olmadı değil, ama bu tıkanmalar yeni ilhamlarla buluşturdu, bir dizi araştırmalara soktu beni. Emin olun, kalemi elime aldığımda nelerle karşılaşacağımı kendim dahi tahmin edemiyordum. Bu eseri inşa etmek bu açıdan da heyecanlandırdı beni. Romanın önemli bölümlerinde şaşırtıcı kararlar vererek kendimi de bir maceranın içine soktum. Çok şükür ki geriye dönüp baktığımda ortaya çıkan hikayenin müellifi ben olduğuma inanamadım. Rabbim dilemeseydi, çöpe atılmış bir avuç kâğıt parçasından ibaret kalabilirdi.

Saatsiz Zamanlar sırf kitap olsun diye yazılan bir roman değildir. Her yönü ile dopdolu ve okurunu doyurmayı hedefleyen bir eser. Bu eserle ilgili beni en çok üzecek şey, okuyup bitirdiği halde okuruna bir şey katmaması olur. Öyle sanıyorum ki bana çok şeyler katan bu eser, okurlarıma da misli cömertliğini bahşedecektir.

Çalışmalarım sırasında birikimine ve tavsiyelerine güvendiğim birçok dostumdan da istifade ettim. Onlardan aldığım takdirlerle cesaret buldum. Yeni bir kuruluş olmasına rağmen tecrübeli ekibiyle Pera Yayınları yolculuğuma dost oldu, başarılı bir iş çıkardı. Bu işler çoğunlukla ekip işidir. Ki en başından beri aile sıcaklığındaki ilişkilerimiz, koordineli çalışmamız doğru bir adres ile yola çıktığımı tereddütsüz gösterdi. Yayın öncesinde, sırasında ve sonrasında destek ve katkılarını esirgemeyen sayısı meçhul kişilere defaten teşekkürümü arz ederim.”

Ahmet ÇİÇEK Kimdir?

1980 Rize/Çayeli doğumlu, Pazarlı. 2003'te Atatürk Üniversitesinde tarih branşında yüksek lisansını tamamladı. Barış Gücü NATO askeri olarak Bosna Hersek Zenica’dan terhisinden sonra 2004-2012 tarihleri arasında özel eğitim kurumlarında tarih öğretmeni ve idareci olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

1999'da "Aşkın Yeni Ufukları" adıyla ilk şiir kitabı, 2011'de "Beyaz Kıvılcım" adıyla ikinci şiir kitabı yayımlandı. Ayrıca yazarın Eğitim, Bilim ve Sosyal Meselelere dair birçok yayımlanmış projeleri mevcuttur. Bir dönem radyo programcılığı da yapan yazarın seslendirdiği şiirler ve besteler beğeniyle takip edilmektedir. Gündemi takip etmekten ziyade, gündem oluşturan köşe yazıları çeşitli sitelerde yayınlanmaktadır.

https://www.facebook.com/SaatsizZamanlar
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=646470

Etiketler: ,