Şeytan ve Dostları

İslam13/08/2008


Bir gün Şeytan, dünya çapında konvansiyonel bir toplantı için tüm dostlarını çağırmış.

Açılış konuşmasında demiş ki:

Müslümanların  Camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur`an okumalarını ve gerçekleri  öğrenmelerini de engelleyemiyoruz.Allah ve elçisi Muhammed ile sağlam  ilişkiler kurmalarını da engelleyemiyoruz.Allah ile bir kere bağlantı  kurduklarında üzerlerindeki gücümüz kırılıyor........

Dostları demiş  ki: Gerçekten zor bir durum, peki ne yapalım?

Şeytan demiş ki:
Bırakın  Camilere gitsinler. Fakat zamanlarını çalın, böylece Allah ve
elçisi  Muhammed ile bağlantı kuramasınlar.. Sizden isteğim budur.

Şeytan devam etmiş: Dikkatlerini dağıtın, böylece gün boyunca Allah ile  hayati öneme sahip bağlantıyı kuramasınlar.

Dostları şaşırmış:  ve demişler ki bunu nasıl  başaracağız ?

Şeytan: Hayatın önemsiz ayrıntılarıyla zihinlerini sürekli  meşgul et! Müslümanların kulaklarına şunu fısılda: " Harca, harca, harca.. Borç al, borç al, borç al.." Kadınlarını işe girip uzun saatler boyunca  çalışmaları için ikna et ! Erkeklerin haftada 6-7 gün, günde 10-12 saat  çalışmalarını ve böylece hayatlarında boşluk kalmaması için planlar yap! çocukları ile zaman geçirmelerini engelle!

Aileleri parçalandıkça, evleri,  iş çıkışında ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır! Zihinlerini o  kadar meşgul et ki kendi iç seslerini oto kritik, nefis muhasebesi  dinleyemesinler!

Araba kullanırken radyo teyp vs dinlemelerini teşvik et!  Evlere PC, TV, VCR, CD`lerin girmesini sağla ve bu cihazlarda sürekli müzik çaldır! Restourantlar�da , marketlerde, garajlarda vs kesintisiz müzik çaldır! Böylece kafaları karışacak, Allah ve elçisi Muhammed ile zihinsel beraberlikleri kopacaktır.

Bravooo, mükemmel fikir, diye alkışlamış  dostları.

Durun, daha bitmedi, diye devam etmiş Şeytan: Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde,  kafe`lerde masaları gazete ve dergilerle doldur! Zihinlerini 24 saat haber bombarıdmanına tut!

Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini engellemek için billboardları  afişlerle donat!

İnternete girenlerinin mailboxlarını, junk maillerle, sipariş katalogları ile, bahislerle, çekilişlerle, promosyon ürünleri ile  ve boş umutlarla doldur!

Gazete ve TV`leri ince yapılı güzel modellerle  doldur ki kocaları dış güzelliğin önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarından hoşlanmasınlar! Kadınların, akşamları kocalarıyla ilgilenemeyecek kadar çok yorulmasını sağla!

Eğer kadınlar, erkeklerin ihtiyacı olan sevgiyi veremezlerse, erkekler bu sevgiyi başka yerlerde arayacaklardır!

çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için  hikaye kitaplarını tavsiye et!

Doğaya çıkıp Allahın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları çok meşgul et, eğlence parklarına, fuarlara, spor karşılaşmalarına, oyunlara, konserlere, sinemalara vs götür !

Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmaları sağla! Bizim işimiz fitne  çıkarmaktır, bunu unutma!

İslami dostluklar ve sohbetler yerine, taraftar-parti dostluklarını ve dedikoduları teşvik et! İşte plan bu!

Futbol, hayatlarının odağı olsun.

Futbolcuların isimlerini çocuklarına ezberletmeyi marifet saysınlar!

Ancak İslamın şartlarını merak bile etmesinler!

Kurnazca plan için dostları şeytanı çılgınca alkışlamışlar ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine, telaş içinde oraya buraya koşuşturacaklarına, Allah`a, Elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler.

Sence bu plan başarılı mı?

Etiketler: