Türkiye Nereye götürülüyor.

Genel07/05/2007


Son günlerde yaşanan Cumhurbaşkanlığı kargaşasından hepinizin haberi vardır. Bazı kesimlerin hırsları yüzünden sistemi çıkılmaz bir hale soktuklarını hepimiz gördük.

Bu oyunun başrollerinde nedense hiç şaşırmayacağınızı umduğum Chp vardı yine. Hatta Chep de demek istemiyorum. Zira gerçekten Sol görüşlü partinin yapmış olduğu bu harekete destek vermeyen; Ülke çıkarlarını kendi menfaatlerinde üstün tutan millet vekillerimiz de var. O zaman gelin şuan Parti başkanı Deniz Baykal diyelim..

Yakında 5.yılı olacak bir hükümetin muhalefeti olan partinin başkanı; 5 yıl boyunca hiçbirşey yapmadan(muhalefetlikden bahsediyorum - tokezlikten değil) bekleyip seçimlere çok az kala milletin gözünü boyamaya yönelik son dakika golü atmaya çalışmıştır. Ama top "Kazdığı kuyu misali" dönüp dolaşıp kendi kalesine gelmiştir.

Bundan önce 10 Cumhurbaşkanı seçmiş bir devlette şuana kadar aranmayan Meclisin 3/2 si bulunma şart nedense ilk defa bu hükümete uygulanmaya kalkışılmış; hatta yetmeyip bu şart sağlanmazsa ilk oturum yeniden tekrarlanır maddesiyle çıkırmaz bir hale; sonsuz döngüye girmiştir.

Ve en kötüsü bu karara siyasal bir görüşle yaptığı herkes tarafından düşünülen Anayasa mahkemesi tatiklemiştir. Diğerleri neyse de böyle bir yüce kurumun bunu yapması söyletiyorya yazımızın başlığını. Alınan bu karar benim gibi düşünen çoğu şahsın Yüce Adalet(!) kavramına yazılışta da olduğu şüpheyle düşünülecek şey şeklinde sokmuştur.

Bu hükümetin yaptığı işleri %100 destekleyen bir kişi değilim. Özellikle yabancılara verilen konut alma ve ekonomik yatırımlara verilen imtiyazlar (nedense bana kapitilasyonları hatırlatıyor) bunların başında. Herkesin bilmesi gereken birşey var kim ne ekerse seçimde onu biçecektir. Ama bu sırf hükemeti engelleme masketiyle ülkeyi çıkmaz bir duruma sokulmasını gerektirmez. Hatta bunu herkesten önce Mecburi hükümet oldukları 1945 lerden başka tek başına hükümet kuramamış bir partinin yapması hiç mantıklı değil. Bilin ki partinize verilen oyların çoğu Yüce Atatürk`ün partisi olması fikriyle verilen oylardır.

Herneyse konumuza dönelim. Son günlerde olan olaylar açıkça ortadadır. Ve seçim yakındır. Bu seçimde kaybedecek olanlar şuanki başta olanlar değil onların önünü düşünmeksizin enggel koymaya çalışan muhalefettekinler olacaktır. Dikkat ederseniz "Muhalefettekinler" diyorum. Zira bunun Anap`ı Doğru Yol`u da var. Gerçi onlar artık kucak kucağalar Demokrat(!) Parti oldular.

Ülkenin geleceğini bu seçimin belirleyeceği ortadadır. Eğer düşündüğüm gibi çıkmazsa o zaman gerçekten oturup düşünmemiz gerekecek "Bu ülke nereye götürülüyor" diye...


Etiketler: